GASTRO DIPLOMACY - www.gasoc.sk

Jedlo znamená spoločnosť.
Podeľ sa.

Jedlo je nevyhnutnou súčasťou našich životov. Zdá sa však, že dnes nás rovnako živí aj každodenný news feed sociálnych sietí. Spoločné jedenie je tak jednou z posledných možností, kedy sa môžeme porozprávať, zabaviť sa, zasmiať sa a aj poplakať, spoznať nových ľudí – všetko naživo. Naozaj hovoriť a počúvať. Jedlo neuveriteľne spája a pomáha udržiavať medziľudské vzťahy a vytvárať nové. Prostredníctvom gastronómie sa nám otvára aj svet spoznávania iných kultúr. Podeľte sa tiež.

gasoc what is gastro diplomacy

Čo je gastro
diplomacia?

Jedlo ľudí spája. V priebehu času sa národné jedlá rozširujú do iných krajín, prostredníctvom obchodu a obchodných ciest, prostredníctvom migrácie a rôznymi inými spôsobmi, ktoré dnešný globalizovaný svet prináša. Krajiny sa dnes môžu predviesť svojou „haute cuisine“ na medzinárodnej scény, hosťovaním gastronomických podujatí a festivalov ale aj miestnymi špecialitami z lokálnej kuchyne alebo trhu.

Jedlo je dôležitým aspektom národnej bezpečnosti, sociálneho podnikania a budovania mieru. Rôzne komunity teraz premýšľajú o potravinách spôsobom, akým sa o nich nikdy neuvažovalo. Prostredníctvom gastrodiplomacie tak máme možnosť spoznávať kultúry stravovania z rôznych krajín sveta a kuchári sa snažia svojimi zručnosťami získať si naše žalúdky a aj srdcia prípravou a prezentáciou ich vlastnej národnej kuchyne.

Chutné
zážitky

Prostredníctvom spolupráce s partnerskými organizáciami z rôznych krajín sveta chceme poskytnúť mladým ľuďom možnosť venovať sa globálnym témam súvisiacim s jedlom, gastronómiou, odpadom z jedla, udržateľným spôsobom stravovania a iným dôležitým témam prostredníctvom komunikácie na medzinárodnej úrovni. Chceme im dať možnosť stretávať sa. Stretnutia mladých ľudí z rôznych krajín sú vždy zárukou nových a neopakovateľných zážitkov. Sú príležitosťou pomocou gastronómie viesť študentov neformálnym a zábavným spôsobom k novým vedomostiam. Jedlo vnímame aj ako prostriedok na spoznávanie iných kultúr a na budovanie spoločných mostov. Sladkých mostov. Zvedavosť ako to dopadne nás ale poháňa ďalej a ďalej. Okolo celého sveta.

gasoc travel for tasty friendships

Pozri na naše aktuále eventy!